+90 533 654 58 05

Sosyal Medyada Biz

METAL GERİ DÖNÜŞÜM

Metal atıkların çıktığı alanlar kablo türleri kadar çeşitlidir. Tamirat sonucu çıkan kablolar, telefon hattı kabloları veya kablo üretiminde oluşan hatalı ürünler bunların bazılarıdır. Kablolar zaman içinde büyük değişimler geçirmiştir. Bakır, Alüminyum, Kurşun ve Çelik dışında izolasyon malzemelerinde sayısız varyasyonlar mevcuttur. Bunlar PE ve Lastik kaplamalarından değişik PVC türlerine ve ağlı plastiklere kadar uzanmaktadır. Günümüzde geri dönüşüm prosesine alınan atık kabloların 100 yaşına kadar olabileceği göz önünde bulundurulursa kablolarda kullanılan materyallerin çeşitliliği hakkında bir fikir edinilebilir.

Küresel Isınmanın en büyük tehdidinin Metal Atıklar Olduğunu unutmamalıyız. Metal Geri Dönüşüm sayesinde küresel ısınma azalacaktır. 

Metaller kalitelerinden ödün vermeden sonsuz kez geri dönüştürülebilmektedir. Üstelik bu süreç boyunca ihtiyaç duyulan enerji miktarı, aynı metalin madenden çıkarılması için harcanan enerji miktarından çok daha azdır.

Geri dönüşüm, Enerji tasarrufunu sağlamasının yanısıra, CO2-Emisyonunu da %95 oranında azaltmaktadır. Her türlü demir, çelik , bakır, alüminyum, krom, kurşun, kalay, nikel ve pirinç gibi metal malzemeleri tesisimize kabul etmekteyiz.